Nejmocnější lidé hokejbalu

Kdo nejvíce ovládá dění? Kdo má nejlepší kontakty?

Víme dobře, že toto téma vyvolá diskusi a třeba bude i kritizováno, ale dát širší hokejbalové veřejnosti vědět, kdo v našem sportu tahá za nitky, vidíme jako fér, i když jde jen o pohled redakce časopisu. Na paměti je také nutné mít, že náplň práce všech zmíněných se liší a zdaleka ne všichni za svou činnost dostávají honorář.

1. JOSEF KOZEL

Když je někdo předsedou svazu, musí mít chtě nechtě největší vliv na dění ve svém sportu. Ostatně stejně je tomu i v jiných odvětvích. Smlouvy, důležitá jednání i rozhodnutí, to vše nese podpis nejvyššího.


2. MARTIN KOMÁREK

Začínal od píky v Pardubicích, jenže především díky ohromné píli se vypracoval ve velmi vlivného člověka. Má pod sebou mládežnický a ženský hokejbal, aktivně učí talenty i ostatní vychovávat talenty.


3. ONDŘEJ PRŮŠA

Neoficiální šéf všech svazových soutěží a muž, který ví, kde se co šustne. Má dokonalý přehled o každém hřišti v republice, zná funkcionáře a ví, jaké bolístky jejich kluby mají. Chce úroveň hokejbalu vidět výše.


4. DRAHOMÍR KADLEC

Trenér reprezentace. To on ukazuje na hráče, kteří mají šanci hrát v nároďáku, navíc vybudoval silné Kladno a silné slovo má i v zákulisí. Když se řešily finance na cestu na MS do Kanady, důrazně zakročil.


5. TOMÁŠ BŘEZINA

Na svazu působí odnepaměti jako sekretář a byly doby, kdy šlo veškeré papírování přes něj. To mu trochu ubylo, nicméně kontakty (i ty mezinárodní) a vazby zůstávají. Moc dobře ví, kde tahat za nitky.


6. JOSEF KADANĚ

Bývalý svazový předseda je podepsaný pod vybudováním jediné hokejbalové haly v republice a šéfuje jednomu z největších (a nejúspěšnějších) klubů. Navíc je konstruktivním kritikem dění, a to se počítá.


7. VÍT ŘEZÁČ

Místo ve vedení mezinárodní federace zkušeného bafuňáře předurčuje ke slušnému vlivu. Ten podtrhuje i fakt, že je předsedou pražského svazu. Zde mu ale s podstatným penzem práce pomáhá sekretář Marek Skramužský.


8. ONDŘEJ NOVÁK

Z nuly vybudoval jednu z největších mládežnických základen v republice bez obvyklé jarní pomoci hokejistů a předsedá HBC Hostivař, který má nejpočetnější facebookovou komunitu a marketingově je z klubů nejdále.


9. DAVID KANTOR

V jeho gesci jsou média a marketing a za svou práci zatím slyšel více kritiky než slov chvály. Když zamaká a ve svazové pokladně se třeba najdou finance na jeho plný úvazek, může v pořadí hodně stoupnout.


10. JAROSLAV PIKULA

Šéf komise rozhodčích hýbe děním v hokejbalu více, než se může zdát. Pod ním jsou lidé, kteří jako jedni z mála pobírají pravidelné honoráře. A je to jen a jen on, kdo rozhoduje, kdo a kolik si vydělá!

(kud, luk)